DARMOWY WEBINAR

Cyberbezpieczeństwo
dla
członków zarządów

Cyberbezpieczeństwo dla członków zarządów

Jesteś członkiem władz spółki i niepokoi Cię zwiększające się ryzyko ataków cybernetycznych? Chcesz wiedzieć, jaka jest Twoja odpowiedzialność w przypadku incydentu bezpieczeństwa w Twojej firmie?

90 min konkretów + Q&A

📆 10.05.2023 r. (środa) 🕓 17:00

Prowadzący:

dr Marek Porzeżyński
Radca Prawny
Kancelaria Linke Kulicki
Izabela Taborowska
CEO, CIO
CyberClue

Wypełnij formularz i zapisz się na bezpłatny webinar!

Dni:
Godzin:
Minut:
Sekund:
.

Dlaczego warto dołączyć?

Dlaczego warto dołączyć?

Najnowszy barometr cyberbezpieczeństwa KPMG pokazuje, że w 2022 r. 58% polskich firm zarejestrowało przynajmniej jeden incydent polegający na naruszeniu bezpieczeństwa.

Wg Positive Technologies w 93% przypadków cyberprzestępcy są w stanie uzyskać dostęp do lokalnych zasobów zgromadzonych w sieci komputerowej danej organizacji.

Szacuje się, że średni okup płacony organizacjom wzrósł z 115 tys. USD w 2019 r. do 312 tys. USD w 2020 r., co oznacza wzrost o 171% rok do roku. Jednocześnie szacunki wskazują, że ok. 80% organizacji, które zapłaciły okup, zostało dotkniętych drugim atakiem.

Gartner przewiduje, że do 2026 r. co najmniej 50% kadry kierowniczej będzie miało wbudowane w swoje umowy o pracę wymagania dotyczące wyników związanych z cyberbezpieczeństwem.

Czego dowiesz się z naszego webinaru?

Czego dowiesz się z naszego webinaru?

Jak wygląda ryzyko cybernetyczne i jakie ataki są najczęstsze?

Omówimy aktualną sytuację na świecie, w Europie i w Polsce. Pokażemy, jakie ataki przeważają oraz jakich sektorów najczęściej dotyczą.

Jakie są koszty i konsekwencje ataków hackerskich?

Pokażemy statystyki dotyczące wielkości okupów, jakie firmy i instytucje płacą w zamian za nadzieję odzyskania danych i dostępów do systemów oraz jakie pozostałe koszty ponoszą firmy zaatakowane.

Jakie są potencjalne roszczenia poszkodowanych i jak wygląda odpowiedzialność członków władz spółki wobec tych roszczeń?

Do uzupełnienia przez Marka

Jak zapobiegać włamaniom, czyli co robić, żeby ograniczyć ryzyko?

Omówimy różne płaszczyzny bezpieczeństwa fizycznego i nie fizycznego oraz podstawowe działania, jakie można wprowadzić od zaraz oraz długoterminowo, aby ograniczyć ryzyko udanego ataku.

Planowane zmiany w prawie

Do uzupełnienia przez Marka

Od czego zacząć – prewencja

Pokażemy, jak przygotować się kompleksowo – technicznie, prawnie i komunikacyjnie, aby w przypadku ataku zminimalizować jego negatywne skutki biznesowe, prawne i wizerunkowe.

Co zrobić, jak jednak atak się zdarzy?

Omówimy, co zrobić, a czego nie robić, gdy firma zostanie zaatakowana, a nie posiada planu reagowania na incydenty. Pokażemy najważniejsze elementy po stronie IT, prawnej i komunikacyjnej.

Nie czekaj! Dołącz do nas już dzisiaj!

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Organizatorem webinaru są Linke Kulicki Education sp. z o.o. oraz CyberClue sp. z o.o. przy wsparciu merytorycznym prawników z Kancelarii Radców Prawnych Linke Kulicki Sp.p.

Jakiego sprzętu potrzebuję, by wziąć udział w webinarze?

Do wzięcia udziału w webinaru nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ YouTube jest platformą dostępną również bezpośrednio w przeglądarce. Wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji przeglądarek, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge lub Opera oraz dostęp do Internetu.

O której godzinie rozpoczyna się i ile potrwa Wasz webinar?

Początek webinaru zaplanowany jest na godzinę 17:00 i potrwa on około 90 – 120 minut.

Czy webinar będzie nagrywany?

Tak, webinar będzie nagrywany, jednak dostęp do nagrania otrzymają jedynie osoby zapisane na listę uczestników!

© 2025 Linke Kulicki Education sp. z o.o.