DARMOWY WEBINAR
Cyberbezpieczeństwo
dla
członków zarządów
Cyberbezpieczeństwo dla członków zarządów
Jesteś członkiem władz spółki i niepokoi Cię zwiększające się ryzyko ataków cybernetycznych? Chcesz wiedzieć, jaka jest Twoja odpowiedzialność w przypadku incydentu bezpieczeństwa w Twojej firmie?
90 min konkretów + Q&A
📆 10.05.2023 r. (środa) 🕓 17:00
Prowadzący:
dr Marek Porzeżyński
Radca Prawny
Kancelaria Linke Kulicki
Izabela Taborowska
CEO, CIO
CyberClue
Wypełnij formularz i zapisz się na bezpłatny webinar!
Dziękujemy za zapis na webinar!
Na podany adres wysłałem prośbę o potwierdzenie zapisu, abym mógł wysłać do Ciebie materiały szkoleniowe.
Jeśli wiadomość nie przyszła, sprawdź proszę folder OFERTY, NEWSLETTERY oraz SPAM!
Do zobaczenia!
Dlaczego warto dołączyć?
Dlaczego warto dołączyć?
Najnowszy barometr cyberbezpieczeństwa KPMG pokazuje, że w 2022 r. 58% polskich firm zarejestrowało przynajmniej jeden incydent polegający na naruszeniu bezpieczeństwa.
Wg Positive Technologies w 93% przypadków cyberprzestępcy są w stanie uzyskać dostęp do lokalnych zasobów zgromadzonych w sieci komputerowej danej organizacji.
Szacuje się, że średni okup płacony organizacjom wzrósł z 115 tys. USD w 2019 r. do 312 tys. USD w 2020 r., co oznacza wzrost o 171% rok do roku. Jednocześnie szacunki wskazują, że ok. 80% organizacji, które zapłaciły okup, zostało dotkniętych drugim atakiem.
Gartner przewiduje, że do 2026 r. co najmniej 50% kadry kierowniczej będzie miało wbudowane w swoje umowy o pracę wymagania dotyczące wyników związanych z cyberbezpieczeństwem.
Czego dowiesz się z naszego webinaru?
Czego dowiesz się z naszego webinaru?
Jak wygląda ryzyko cybernetyczne i jakie ataki są najczęstsze?
Omówimy aktualną sytuację na świecie, w Europie i w Polsce. Pokażemy, jakie ataki przeważają oraz jakich sektorów najczęściej dotyczą.
Jakie są koszty i konsekwencje ataków hackerskich?
Pokażemy statystyki dotyczące wielkości okupów, jakie firmy i instytucje płacą w zamian za nadzieję odzyskania danych i dostępów do systemów oraz jakie pozostałe koszty ponoszą firmy zaatakowane.
Jakie są potencjalne roszczenia poszkodowanych i jak wygląda odpowiedzialność członków władz spółki wobec tych roszczeń?
Do uzupełnienia przez Marka
Jak zapobiegać włamaniom, czyli co robić, żeby ograniczyć ryzyko?
Omówimy różne płaszczyzny bezpieczeństwa fizycznego i nie fizycznego oraz podstawowe działania, jakie można wprowadzić od zaraz oraz długoterminowo, aby ograniczyć ryzyko udanego ataku.
Planowane zmiany w prawie
Do uzupełnienia przez Marka
Od czego zacząć – prewencja
Pokażemy, jak przygotować się kompleksowo – technicznie, prawnie i komunikacyjnie, aby w przypadku ataku zminimalizować jego negatywne skutki biznesowe, prawne i wizerunkowe.
Co zrobić, jak jednak atak się zdarzy?
Omówimy, co zrobić, a czego nie robić, gdy firma zostanie zaatakowana, a nie posiada planu reagowania na incydenty. Pokażemy najważniejsze elementy po stronie IT, prawnej i komunikacyjnej.
Nie czekaj! Dołącz do nas już dzisiaj!
Najczęściej zadawane pytania
Organizatorem webinaru są Linke Kulicki Education sp. z o.o. oraz CyberClue sp. z o.o. przy wsparciu merytorycznym prawników z Kancelarii Radców Prawnych Linke Kulicki Sp.p.
Do wzięcia udziału w webinaru nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ YouTube jest platformą dostępną również bezpośrednio w przeglądarce. Wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji przeglądarek, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge lub Opera oraz dostęp do Internetu.
Początek webinaru zaplanowany jest na godzinę 17:00 i potrwa on około 90 – 120 minut.
Tak, webinar będzie nagrywany, jednak dostęp do nagrania otrzymają jedynie osoby zapisane na listę uczestników!